Varoluşçu Buluşmalar – 2: Ölümle Canlanmak

 

Varoluşçu psikoterapinin müdahaleleri psikolojiden ziyade felsefeye dayanır. Yani bireylerle çalışırken yalnızca bireylerin kendilerini veya zihinlerini değil, hayatlarını anlamalarına yardımcı olur. Bu nedenle bireylerle çalışırken şu an hayatlarının neresinde olduklarını, nereden bu noktaya geldiklerini, gerçekten nereye gitmek istediklerini araştırmayı hedefler. Bu araştırma bireyin yaşam amacının, kendi değerlerinin farkına varması ve hayatını neye adamak istediği konusunda net ve açık hale gelmesiyle ilgilidir.

Bu netliği ve açıklığı sağlarken, her daim varoluşun sınırlarını da göz önünde bulundurmamız gerekir. Birçok varoluşçu filozofa göre en temel ve değişmez sınırlılığımız, kendini ölüm olarak gösteren sonluluğumuzdur. Hayat, tam da ucunda ölüm olduğu için anlam kazanabilmektedir.

Bu yılki Varoluşçu Buluşmalar konferansımız tam da ölümün nasıl bizlere hayat verdiği konusuna eğilecek. Konuşmacılar, felsefi ve terapötik açılardan ölüm ve sonluluk konularını derinlemesine ele alacaklar. Bu doğrultuda Varoluşçu Psikoterapiler Derneği’nin her yıl farklı bir temayla gerçekleştireceği “Varoluşçu Buluşmalar”ın ikincisi bu yıl “Ölümle Canlanmak” başlığıyla düzenleniyor.

2 Aralık 2018 Pazar günü, gün boyunca Cezayir Salonları’nda gerçekleştirilecek konferansta katılımcılar ölüm ve canlılık arasındaki ilişkinin ayrıntılarını dinleme ve tartışma imkanını yakalayacaklar.

Varoluşçu psikoterapi ile tanışmak, varolan bilgilerini derinleştirmek ve deneyimlemek isteyen herkesi bu buluşmaya bekliyoruz.

Kayıt Olmak için Yapılması Gerekenler:
1- Belirtilen linkteki kayıt formunun doldurulması gerekmektedir.
2- Link doldurulduktan sonra tarafınıza onay maili gelecektir. Onay mailini takiben 24 saat içerisinde kayıt dekontu ile birlikte varsa öğrenci belgeniz varoluscubulusmalar@gmail.com adresine mail olarak iletilmelidir.
Kayıt Formu için linki tıklayınız.

Katılım Koşulları:
Psikoloji, Psikolojik ve Rehberlik Danışmanlık, Psikiyatri, Sosyal Hizmet, Felsefe bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri, mezunları ve varoluşçu psikoterapiye ilgi duyanlar
Katılım Ücretleri:
Öğrenci ve Dernek Üyesi: 100 TL
Ruh sağlığı çalışanları ve uzmanlar: 120 TL

*Ayrıntılı program ilerleyen haftalarda açıklanacaktır.

İletişim:
varoluscubulusmalar@gmail.com
https://existanbul.org/