Varoluşçu Buluşmalar – 1

Konferans afiş

Varoluşçu psikoterapinin müdahaleleri psikolojiden ziyade felsefeye dayanır. Yani bireylerle çalışırken yalnızca bireylerin kendilerini veya zihinlerini değil, hayatlarını anlamalarına yardımcı olur. Bu nedenle bireylerle çalışırken şu an hayatlarının neresinde olduklarını, nereden bu noktaya geldiklerini, gerçekten nereye gitmek istediklerini araştırmayı hedefler. Bu araştırma bireyin yaşam amacının, kendi değerlerinin farkına varması ve hayatını neye adamak istediği konusunda net ve açık hale gelmesiyle ilgilidir.

Ayrıca, bireyin gerçekten kendisiyle ilgili olanla, kendisi için neyin önemli olduğuyla, hangi deneyimi gerçekten yaşamak istediği ile tekrardan bağlantı kurmasına da yardım eder. Böylece birey yalnızca yığınları takip etmektense özne olduğunun farkına varır.
Bundan daha derine inersek; bireyin hayatında doyum sağlaması için ihtiyaç duyduğu ve yaşamına değer katan, onu sabahları yatağından kaldıran şeylerle bağlantı kurmasını amaçlar.

Bu doğrultuda Varoluşçu Psikoterapiler Derneği’nin her yıl farklı bir temayla gerçekleştireceği “Varoluşçu Buluşmalar”ın ilki “Varoluşçuluğu Anlamak” başlığıyla bu yıl düzenleniyor.

1 Ekim 2017 Pazar gün boyunca Cezayir Salonları’nda gerçekleştirilecek buluşmada katılımcılar varoluşçu psikoterapinin derinliklerine inecek.

Ayrıca eş zamanlı gerçekleştirilecek atölyelerle varoluşçu felsefenin ve psikoterapinin hayatımızda denk düştüğü yerlere dair deneyimler elde edecekler.

Varoluşçu psikoterapi ile tanışmak, varolan bilgilerini derinleştirmek ve deneyimlemek isteyen herkesi bu buluşmaya bekliyoruz.

Kayıt Olmak için Yapılması Gerekenler:
1- Belirtilen linkteki kayıt formunun doldurulması gerekmektedir.
2- Link doldurulduktan sonra tarafınıza onay maili gelecektir. Onay mailini takiben 24 saat içerisinde kayıt dekontu ile birlikte varsa öğrenci belgeniz varoluscubulusmalar@gmail.comadresine mail olarak iletilmelidir.
3- Atölyelere katılım sınırlıdır.
Kayıt Formu için linki tıklayınız:
https://goo.gl/forms/MSgAqkgB3sEBOM0y1

Katılım Koşulları:
Psikoloji, Psikolojik ve Rehberlik Danışmanlık, Psikiyatri, Sosyal Hizmet, Felsefe bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri, mezunları ve varoluşçu psikoterapiye ilgi duyanlar
Katılım Ücretleri:
Öğrenci ve Dernek Üyesi: 80 TL
Ruh sağlığı çalışanları ve uzmanlar: 100 TL

İletişim:
varoluscubulusmalar@gmail.com
https://existanbul.org/

 

Konferans program